Michael K Rogers

Offices

Indiana House
District 21
In office
Nov 9, 1966 to Nov 8, 1972

Party: Republican
Assumed: General Election
Indiana Senate
District 28
In office
Jan 21, 1981 to Aug 15, 1988

Party: Republican
Assumed: Appointed by Caucus
Left: Resigned
Michael K Rogers spent 13 years, 6 months, 26 days in office in Indiana, all of it at the state level.

Elections

We found no record of Michael K Rogers running for office in Indiana. Our database only focuses on state and federal offices, so it's possible they ran at a different level, or in an office not currently in our database (note: state legislative election data is extremely limited currently).